Yazı Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 13:09
 
SÜRPRİİİİZ...
Alper İzbul
alperizbul@yahoo.com
 
 

Hep o gün yazacağım sandın di mi? Ama şaşırttım işte. Evet o olmayasıca, yaşanmayasıca gün de çok önemli ama bizim için değil. Sadece benim için. O zaman niye sadece o gün yazayım ki, ikimiz için de bir başlangıç olan bugün yani doğum günümde yazayım dedim bu kez.

 

Bugün, bu dünya üzerinde ilk yüz yüze geldiğimiz, ilk göz göze baktığımız gün. Ben o günü hiç hatırlamıyor olsam da sen eminim çok iyi hatırlıyorsundur. Ama kısa bir süre sonrasını ben de gayet net hatırlıyorum. Hatırladıkça da beni gülümseten ne kadar çok anımız olduğunu görüyorum. Seninle hatırladığım ilk hatıralar Lüleburgaz'dan. Ve 35 yıl boyunca sayısız hatıra. Sanırım senin kanatlarının altında olarak en mutlu olduğum yıllardı yaşamımın 35 yılı. Aman diyeyim, şimdi mutsuzum falan sanıp üzülme. Bilirsin, ben genel olarak mutlu bir adamımdır. Çünkü zihni özgür bir adamımdır. Senden öğrendiklerimin de etkisi çok büyük bunda.

 

Mesela bir insanın kendine yetebildiği ölçüde özgür olabileceğini seninle yaşayarak öğrendim. Bunu sen aşıladın bana. Ben de şimdi o çok sevdiğin kuzuya bunu aşılamaya çalışıyorum. Bu arada 11 yaşına geldi sıpa. Görmeni çok isterdim. Yakışıklı bir küçük bey oldu. Bana göre daha naif bir adam. O yüzden için rahat olsun. Zaten başında da senin yetiştirdiğin ve çok da naif olmayan ben varım. Aynı senin bana genel olarak davranışlarında o zaman dahi htiğim gibi düşünerek davranıp bağımsızlığı karakter edinen, eyvallahı olmayan birey ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Onun da potansiyeli sayesinde sanırım başarılı da oluyorum.

 

Senden fiziken uzak kalalı 7 yıl oldu. Ama ben varlığını her gün, her dakika htim. Özlediğimde kokunu bile duyabiliyorum. Kimi zaman sıkıldığımda seninle konuşuyoruz zaten. Yani ben konuşuyorum sen dinliyorsun ama aramızda kalsın bunu kimse bilmiyor. Bilmesinler de…

 

Beni iyi ki sen doğurmuşsun ve iyi ki anam olmuşsun. Seni çok seviyorum.

 
Etiketler: SÜRPRİİİİZ...,
Haber Yazılımı