Yazı Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 15:24
 
FENOMEN FİLM VE LİNÇ KAMPANYASI
Tolga Sezer
sezer.tolga@hotmail.co.uk
 
 

Tüm karalama kampanyalarına ve olumsuz yorumlara rağmen izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başaran Çakallarla Dans serisinin beşinci ve son filmi, gerçek anlamda izleyen tüm sinemaseverlerden büyük beğeni topladı. Toplamasına topladı da, bazı insanlar adeta çirkefleşerek, hadlerini aşarak film hakkında kötü yorumlarda bulundu.

 

Çakallarla Dans 5, şartı tahliye ile salınan çakallar grubunun yasağı delip atıldıkları maceraları konu ediyor. Serinin beşinci devam filminde yönetmen koltuğunda bir kez daha Murat Şeker oturuyor. Başrollerini Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu, Timur Acar ve Didem Balçın’ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hande Katipoğlu, Hakan Bilgin, Ceyhun Yılmaz, Şebnem Dönmez gibi isimler yer aldığı film oldukça keyifli.

 

İnsanların izlemeden olumsuz yorumlarda bulunmalarından ve magazin unsurlarının yargısız infaz yapmalarından ötürü, kötü bir ünü oluşan filmi izlerken oldukça keyif aldım. Aralara sıkıştırılmış, günümüzde herkesin kullandığı, ‘küfür’ olduğu zannedilen ama sadece sahneyi pekiştirmek için yapılmış keyifli unsurlar bunlar. Ki, Şahan Gökbakar’ın filminde zıvanadan çıkmış küfürden başka bir şey olmayan sahnelerle bile rekora koştu yapılan film bizim ülkemizde.

 

Sonuç olarak herkese tavsiyem önyargıya kapılmadan bu filmi sinemada izlemeleri. Büyük keyif alacaklar.

 
Etiketler: FENOMEN, FİLM, VE, LİNÇ, KAMPANYASI,
Haber Yazılımı