Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 09:23
 
İlk milli YHT Eskişehir'de üretilecek
Türkiye'nin ilk milli yüksek hızlı treni Eskişehir'de kurulu TÜLOMSAŞ'ta üretilecek. Yerli Üretim ve Test Tesisi kurulumu Eskişehir'de yapılacak olup, talep edilen mallar için teslim yeri Ankara olacak.
TEKNOLOJİ Haberi
İlk milli YHT Eskişehir'de üretilecek

Yüksek Hızlı Tren (YHT) seti, ilk etapta 250 Km/H hıza haiz olarak 96 adet üretilecek. Konuyla ilgili 23 Kasım'da yayınlanan Kamu İhale Bülteni'nde ön yeterlilik ihalesi açıldığı duyuruldu. Duyuruya göre Yerli Üretim ve Test Tesisi kurulumu Eskişehir'de yapılacak olup, talep edilen mallar için teslim yeri Ankara olacak. Talep edilen hizmetlerin gerçekleştirileceği yerler ise ilgili şartnamelerde detaylı olarak belirtildi.

 

İŞTE O DUYURU! 

Duyuruda, "20 adedi en az yüzde 10 yerli katkı payı ile komple imal edilmiş olarak ithal, 60 adedi en az yüzde 53 yerli katkı payı ile Türkiye'de TCDD'nin Eskişehir'de göstereceği arazi TÜLOMSAŞ'da kurulacak tesiste imal, 16 adedi ise milli YHT projesi dâhilinde en az yüzde 74 yerli katkı payı ile Türkiye'de TCDD'nin Eskişehir'de göstereceği arazi TÜLOMSAŞ'da kurulacak tesiste imal edilecektir" denildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İlk, milli, YHT, Eskişehir'de, üretilecek,
Haber Yazılımı